Blog Kalmedica
LASIK to innowacyjna metoda korekcji powszechnie występujących wad wzroku. Pozwala odzyskać pełną ostrość widzenia, jest przy tym całkowicie bezbolesna dla pacjenta i bezpieczna. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia, a po wdrożonej procedurze nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Regeneracja przebiega szybko i pacjent zyskuje pełną ostrość widzenia już po kilku godzinach. W dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, jakie są wskazania do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku EBK LASIK.
Zaćma, inaczej zwana kataraktą, to choroba, której wynikiem jest zmętnienie soczewki oka. Z wiekiem soczewka traci swoją przejrzystość, może stać się żółta lub brunatna. To sprawia, że do oka trafia znacznie mniej światła, a co za tym idzie – pacjent odczuwa pogorszenie ostrości widzenia, ograniczenie nasycenia barw oraz obniżenie kontrastu. Nieleczona zaćma może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku.
Jaskra i zaćma są dwiema zupełnie różnymi jednostkami chorobowymi. Jednak mogą na nie wskazywać problemy ze wzrokiem, których nie można rozwiązać z wykorzystaniem soczewek lub okularów. Zaćma jest chorobą odwracalną. W przypadku jaskry natomiast bardzo ważna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia. W przeciwnym razie może dojść do całkowitej utraty wzroku. Schorzenia te mają różne podłoża.
Oczy to organy, które są narażone na wiele chorób. Nic w tym dziwnego. W końcu są jednym z najbardziej intensywnie użytkowanych obszarów ludzkiego ciała. Jednak podczas gdy pewne schorzenia wykształcają się wraz z upływem czasu, to inne są wrodzone. Do tych ostatnich jest w stanie należeć zez, który bynajmniej nie ma jednej postaci. Istnieją różne odmiany zeza, a każda z nich ma swoją specyfikę. Do grupy tej bez wątpienia zalicza się między innymi zez ukryty.
Laserowa, bezinwazyjna korekcja wzroku pozwala zahamować rozwój AMD, wykonać operacje zaćmy oraz skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Dzięki niej nie będziesz już musiał nosić okularów ani soczewek oraz szybko odzyskasz utracony komfort życia. Zanim odpowiemy na pytanie, jak dbać o oczy po laserowej korekcji wzroku, sprawdźmy, na czym polega zabieg.
Jedną z dolegliwości o charakterze otolaryngologicznym, która może dotknąć nasze pociechy to przerost trzeciego migdałka. Może być on przyczyną stanu chorobowego lub świadczyć o walce organizmu z patogenem. Zdarzają się jednak przypadki przerostu trzeciego migdałka, które wymagają interwencji chirurgicznej.