Blog Kalmedica

zez

Nie ulega wątpliwości, że zez jest schorzeniem kłopotliwym. Warto zatem zdecydować się na terapię, która pozwoli pozbyć się tego wstydliwego problemu. Zanim jednak chory podejmie się terapii leczenia zeza, powinien skupić się na podstawowej chorobie, która go wywołała. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy medycyna poszła znacznie do przodu, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, są w stanie poradzić sobie z zezem. Wystarczy zastosować polecone przez okulistę metody postępowania. 

operacja zacmy

Osoby, które mają zaćmę, nie muszą być skazane na pogarszające się widzenie, które w ostateczności może doprowadzić do ślepoty. Szansą dla nich może okazać się operacja zaćmy, którą w klinikach przeprowadza się w ciągu jednego dnia. Zanim jednak do niej dojdzie, pacjent musi zostać zakwalifikowany do zabiegu. Odpowiednia diagnostyka pozwala nie tylko sprawdzić, jak wygląda ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim - jak wygląda stan oczu. Lekarz kwalifikujący bada, czy poza zaćmą, rekonwalescent nie ma innych wad wzroku, jak również jak wyglądać ciśnienie oka i jego dno. Badanie to pozwala dobrać odpowiednią soczewkę wewnątrzgałkową.  

wady z wiekiem

Gdy z czasem przedmioty znajdujące się w pobliżu zdarza nam się widzieć coraz mniej wyraźnie, budzi to nasz niepokój. Warto wówczas zasięgnąć informacji, co może być przyczyną takich symptomów. Z naszego nowego wpisu dowiecie się, jakie są przyczyny pogarszania się wzroku wraz z wiekiem. Zapraszamy!

wady wzroku

Zdarza się, że u naszego dziecka zauważymy nietypowe dla niego zachowania lub ma ono budzące nasz niepokój objawy związane z widzeniem. Aby móc zrozumieć zaistniałą sytuację i właściwie zająć się swoim dzieckiem, warto wiedzieć, jakie problemy okulistyczne u dzieci występują najczęściej i z czym się one wiążą. Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

laserowa korekcja wzroku

Szacuje się, że ponad połowa dorosłych Polaków ma wadę wzroku. Siedzący tryb życia, długie godziny przed ekranami komputerów, telewizorów i smartfonów nie sprzyjają ochronie naszych oczu. Duża część osób dowiaduje się o wadzie dopiero na badaniach okresowych lub bagatelizuje problem. Niektórzy świadomie unikają noszenia okularów ze względu na dyskomfort, zapominanie lub niewłaściwy dobór szkieł. Również soczewki nie dla każdego są odpowiednie – mogą wywoływać reakcje alergiczne, infekcje bądź uczucie ciała obcego. Na szczęście na ratunek przychodzi nowoczesna technologia – laserowa korekcja wad wzroku.

starsza osoba z wadą wzroku

 AMD, czyli Age-related Macular Degeneration (po polsku zwyrodnienie plamki żółtej), to często spotykana postępująca choroba oczu. Plamka żółta jest punktem na siatkówce oka, które odpowiedzialne jest za prawidłowy odbiór obrazu i zdolność rozróżniania barw. Zwyrodnienie tej części oka najczęściej występuje u kobiet po 50. roku życia, lecz jej inna postać, tzw. wysiękowa może pojawić się także u osób młodych. Zwyrodnienie dotyczy jednego lub dwojga oczu i nierzadko prowadzi do całkowitej ślepoty. Jest to choroba przewlekła o nieznanych przyczynach. Rozważa się podłoże genetyczne, długotrwałe działanie szkodliwych czynników takich jak ostre światło, a także wiek, płeć, rasę oraz niedobór przeciwutleniaczy w diecie.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz