Blog Kalmedica

Rodzaje i leczenie zeza

Zez to często występująca przypadłość. Za jej powstawanie odpowiedzialne jest osłabienie mięśni ocznych. Efektem zeza jest znaczna zmiana kąta patrzenia jednego oka względem drugiego oraz zaburzenie tzw. widzenia stereoskopowego. Trzeba zaznaczyć, że wada ta znacząco obniża komfort życia. Chorujące na zeza osoby mają duże problemy z prowadzeniem aut lub operowaniem maszynami. Kłopoty sprawiać mogą również sporty, zwłaszcza piłka ręczna czy siatkówka. Jakie są rodzaje zeza i jak wygląda jego leczenie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jaskra

Jaskra to groźna choroba oczu. Szacuje się, że choruje na nią ok. 70 milionów ludzi na świecie. Niestety, pomimo ciągłych badań i postępującego rozwoju medycyny, nadal do końca nie wiadomo, jakie są przyczyny jej występowania. Nie posiadamy również całkowicie skutecznych metod jej leczenia. Możliwe jest jednak opóźnienie rozwoju jaskry.

AMD choroba oczu

O AMD mówi się, że jest chorobą o charakterze społecznym. Nie ma się co dziwić – badania pokazują, że zapada na nią około 25 milionów ludzi na całym świecie. Za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiadają przede wszystkim: rozwój cywilizacyjny oraz choroby układu krążenia. Najczęściej zapadają na nią osoby o niebieskich oczach, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia.

Okulista

Jedną z częściej występujących chorób okulistycznych jest jaskra, czyli choroba polegająca na stopniowym zaniku nerwu wzrokowego, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia jakości widzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do trwałej utraty wzroku. Jest to schorzenie niezwykle niebezpieczne, nie tylko ze względu na możliwe powikłania, ale także dlatego, że w początkowych stadiach zazwyczaj przebiega w sposób niezauważalny, przez co często nazywana jest „cichą złodziejką wzroku”.

Laserowa korekcja wzroku

Wzrok jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów, dlatego też powinniśmy dbać o nasze oczy w szczególny sposób. Dlatego też bardzo istotne jest regularne wykonywanie badań, które pozwolą specjalistom ocenić stan naszego widzenia.

Najnowsze statystyki pokazują, że ponad 50% dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia ostrości widzenia. Bardziej niepokojącym jest fakt, że spora część osób, które wiedzą, że posiadają wadę wzroku, nie podejmuje żadnych działań mających na celu poprawienie jakości widzenia.

Większość osób, u których zostanie wykryta wada wzroku, zazwyczaj decyduje się na korekcję jej przy pomocy okularów albo soczewek dobranych przez specjalistę. Jednak w ostatnim czasie coraz większa liczba osób decyduje się na laserową korekcję wzroku, która pozwala na trwałe usunięcie problemu.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  9:00 - 17:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz