Blog Kalmedica

laserowa korekcja wzroku

LASIK to innowacyjna metoda korekcji powszechnie występujących wad wzroku. Pozwala odzyskać pełną ostrość widzenia, jest przy tym całkowicie bezbolesna dla pacjenta i bezpieczna. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia, a po wdrożonej procedurze nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Regeneracja przebiega szybko i pacjent zyskuje pełną ostrość widzenia już po kilku godzinach. W dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, jakie są wskazania do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku EBK LASIK.

ludzkie oko z bliska

Zaćma, inaczej zwana kataraktą, to choroba, której wynikiem jest zmętnienie soczewki oka. Z wiekiem soczewka traci swoją przejrzystość, może stać się żółta lub brunatna. To sprawia, że do oka trafia znacznie mniej światła, a co za tym idzie – pacjent odczuwa pogorszenie ostrości widzenia, ograniczenie nasycenia barw oraz obniżenie kontrastu. Nieleczona zaćma może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku.

zaćma

Jaskra i zaćma są dwiema zupełnie różnymi jednostkami chorobowymi. Jednak mogą na nie wskazywać problemy ze wzrokiem, których nie można rozwiązać z wykorzystaniem soczewek lub okularów. Zaćma jest chorobą odwracalną. W przypadku jaskry natomiast bardzo ważna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia. W przeciwnym razie może dojść do całkowitej utraty wzroku. Schorzenia te mają różne podłoża.

zakryta soczewka okularów

Oczy to organy, które są narażone na wiele chorób. Nic w tym dziwnego. W końcu są jednym z najbardziej intensywnie użytkowanych obszarów ludzkiego ciała. Jednak podczas gdy pewne schorzenia wykształcają się wraz z upływem czasu, to inne są wrodzone. Do tych ostatnich jest w stanie należeć zez, który bynajmniej nie ma jednej postaci. Istnieją różne odmiany zeza, a każda z nich ma swoją specyfikę. Do grupy tej bez wątpienia zalicza się między innymi zez ukryty.

laserowa korekcja wzroku

Laserowa, bezinwazyjna korekcja wzroku pozwala zahamować rozwój AMD, wykonać operacje zaćmy oraz skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Dzięki niej nie będziesz już musiał nosić okularów ani soczewek oraz szybko odzyskasz utracony komfort życia. Zanim odpowiemy na pytanie, jak dbać o oczy po laserowej korekcji wzroku, sprawdźmy, na czym polega zabieg.

badanie dzieckia

Jedną z dolegliwości o charakterze otolaryngologicznym, która może dotknąć nasze pociechy to przerost trzeciego migdałka. Może być on przyczyną stanu chorobowego lub świadczyć o walce organizmu z patogenem. Zdarzają się jednak przypadki przerostu trzeciego migdałka, które wymagają interwencji chirurgicznej.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz