Wodniak jądra i inne schorzenia układu moczowo-płciowego

Dysponujemy profesjonalnie wyposażoną Poradnią Urologiczną i blokiem operacyjnym, w których wykonujemy szerokie spektrum zabiegów, niezbędnych przy diagnozowaniu i leczeniu wodniaka jądra, chorób gruczołu krokowego (przerosty, guzy), kamicy, nietrzymania moczu czy nowotworów układu moczowego.

W codziennej praktyce wykorzystujemy metody małoinwazyjne, oparte na laparoskopii urologicznej. Ponadto, zapewniamy możliwość wykonania na miejscu takich badań diagnostycznych, jak:

 • ultrasonografia,
 • urografia,
 • cystoskopia z możliwością pobrania wycinków,
 • ureterorenoskopia,
 • pełen zakres badań laboratoryjnych.

W naszej Klinice prowadzimy kompleksową diagnostykę schorzeń układu moczowo-płciowego. Urolodzy służą fachową poradą, nakierowaną na rozpoznanie oraz leczenie chorób i schorzeń urologicznych.

Leczenie wodniaka jądra

Wodniak jądra u najmłodszych pacjentów (w okresie noworodkowym) najczęściej podlega obserwacji. W większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla życia małych pacjentów i może się samoistnie wchłonąć w ciągu kilku miesięcy.

W innych przypadkach (np. kiedy wodniak jądra ma charakter wtórny) najlepszym sposobem na wyleczenie jest zabieg operacyjny. Jego przeprowadzenie jest ważne, ponieważ nieleczony wodniak jądra powiększa się, sprawia ból, pogarsza komfort życia i może prowadzić do bezpłodności i poważniejszych chorób, w tym nowotworu.

Przed operacją konieczne jest przeprowadzenie badań diagnostycznych i konsultacja z anestezjologiem. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu, trwa około godziny. Polega najczęściej na odessaniu zawartości i odpowiednim zszyciu pomniejszonego worka wodniaka. W większości przypadków pacjent kolejnego dnia jest wypisywany do domu.

Po operacji warto pamiętać o oszczędzającym trybie życia w okresie rekonwalescencji, unikaniu gorących kąpieli w wannie i noszeniu obcisłej bielizny, która pomaga w szybkim zmniejszaniu obrzęku pooperacyjnego. Wodniaka jądra warto usunąć, aby nie stał się niebezpieczny dla zdrowia, dlatego zachęcamy do konsultacji w naszej klinice.

Usługi z zakresu leczenia chorób urologicznych w naszej klinice

Zapraszamy pacjentów cierpiących na schorzenia urologiczne różnego rodzaju. W naszej klinice świadczymy usługi w zakresie leczenia:

 • kamicy nerkowej/moczowodowej,
 • wad rozwojowych,
 • wodniaków jąder, torbieli najądrzy, żylaków powrózka nasiennego,
 • stulejki i krótkiego wędzidełka,
 • TURBT,
 • TURP.

Przeprowadzimy rozpoznanie choroby i wdrożymy konieczne leczenie, dzięki któremu wrócą Państwo do sprawności. Zapraszamy do naszej kliniki.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz