Cennik

Cennik obowiązuje: od 17.03.2022r.

    Rejestracja:  telefon specjalny:     +48 887 805 714

 

 

  LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU
 
LASIK WaveLight

2.300 zł 

*cena za jedno oko

LASIK (ang. Laser-Assisted in situ Keratomileusis)

Jest tzw. głęboką metodą korekcji refrakcji. Przed przystąpieniem do laserowego usuwania wady, konieczne jest odsłonięcie istoty właściwej rogówki, której prawidłowe wymodelowanie usunie istniejącą wadę wzroku.

Metoda LASIK daje pacjentom komfort szybkiego uzyskania pełnej ostrości widzenia i charakteryzuje się zmniejszonymi dolegliwościami pooperacyjnymi oraz skróceniem czasu ich trwania.

 
EBK WaveLight

2.100 zł 

*cena za jedno oko

EBK (ang. Epithelial Bowman′s Keratectomy)

Podobnie jak metoda LASEK i PRK, zabieg EBK należy do powierzchownych metod korekcji wad wzroku. Jest to procedura przeprowadzana po uprzednim usunięciu nabłonka rogówki specjalnym, jednorazowym mikro-separatorem EpiClear. Zastosowanie tego narzędzia sprawia, że metoda EBK w minimalnym stopniu wpływa na anatomię gałki ocznej i nie naraża oka na oddziaływanie żadnych substancji chemicznych. 

 
EBK Smart Pulse 7

2.100zł

*cena za jedno oko

EBK (ang.Epithelial Bowman′s Keratectomy).

Podobny do klasycznego zabiegu EBK, zabieg optiEBK Smart Pulse 7D należy do powierzchownych metod korekcji wad wzroku. Od klasycznej metody EBK rózni się wykorzystaniem dodatkowych urządzeń diagnostycznych - SIRIUS i PERAMIS, które dostarczają kompleksowych informacji o układzie optycznym oka poddawanego zabiegowi - oraz użyciem do przeprowadzenia zabiegu najszybszego na świecie lasera excimerowego Schwind Amaris 1050RS o najprecyzyjniejszym wśród dostępnych na rynku układzie śledzenia gałki ocznej i kontroli poprawności wykonywania procedury. Oprócz maksymalnego bezpieczeństwa i precyzji wykonanej korekcji obserwuje się także odpowiednio krótszy czas rekonwalescencji Pacjentów. 

 
SBK-LASIK Smart Pulse 7D

 2.300zł

*cena za jedno oko

SBK-LASIK (ang. Sub-Bowmans′s Keratomileusis Laser-Assisted in situ Keratomileusis)

W odróznieniu od klasycznej metody LASIK, stosuję się tutaj mikrokeratom przystosowany do odseparowania cieńszych płatków rogówki. Celem jest jak najpłytsza ingerencja w struktury oka. Ponadto ta zmodyfikowana metoda LASIK rózni się w naszym Szpitalu sprzętem użytym do jej przygotowania i przeprowadzenia. Do kompleksowej diagnostyki wykorzystujemy dwie specjalistyczne stacje diagnostyczne firmy Schwind-światowego lidera w projektowaniu i produkcji urządzeń do korekcji wad refrakcji - SIRIUS i PERAMIS. Sam zabieg jest przeprowadzany w oparciu o laser excimerowy Amaris 1050RS będący najnowszym tego typu urządzeniem w Polsce i Europie Środkowej. Pozwala on na zoperowanie dużo wyższych i bardziej skomplikowanych wad wzroku niż było to możliwe do tej pory.  

 
Femto-LASIK Smart Pulse 7D

 3.950 zł

*cena za jedno oko

Femo-Lasik (ang. Femtosekond Laser-Assisted in situ Keratomileusis)

W odróżnieniu od klasycznej metody LASIK oraz jej pochodnych - EpiLASIK czy SBK-LASIK - do przygotowania pola operacyjnego i odseparowania płatków rogówki wykorzystuje się wiązki lasera femtosekundowego. Po przygotowaniu pola operacyjnego, do usunięcia wady wzroku wykorzystuje się laser excimerowy Amaris 1050RS, koryguje on wady wzroku w oparciu o zaawansowane parametry keratometrii, topografi rogówkowej - przedniej i tylnej wraz z mapą pachymetryczną - oraz aderrometrię całego układu optycznego oka.

 
NTLT Smart Surf 7D

2.300zł 

*cena za jedno oko

NTLT (ang. Non-Touch Laser Technology)

Nowoczesna powierzchniowa metoda korekcji wad wzroku, opatentowana przez firmę  Schwind. Wykonywana jest w pełni bezdotykowo, za pomocą wiązki lasera. Cała procedura chirurgiczna odbywa się bez udziału chirurga, którego zadaniem jest jedynie czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesu działania lasera.

 
 Kwalifikacja do Laserowej Korekcji Wzroku  290 zł
 Kontrola po zabiegu (1 dzień, - 1 tydzień po operacji)  bezpłatnie
 Wizyta kontrolna (do 3 miesięcy po wykonaniu zabiegu )  150 zł
 ZABIEG USUNIĘCIA ZAĆMY
 Kwalifikacja do zabiegu usunięcia ZAĆMY 290 zł 
 Kontrola po zabiegu usunięcia Zaćmy (1 dzień, ˜ 1 tydzień po operacji) bezpłatnie 
 Wizyta kontrolna ( do 3 miesięcy po wykonaniu zabiegu usunięcia zaćmy)  150 zł
 WYBÓR SOCZEWKI PRZY WYKONANIU ZABIEGU USUNIĘCIA ZAĆMY  
Wykonanie zabiegu usunięcia zaćmy 3450 zł

W szpitalu Kalmedica zabieg usunięcia zaćmy odbywa się metodą fakoemulsyfikacji. Procedura polega na rozdrobnieniu -za pomocą delikatnych fal ultradzwiękowych-twardniejącej i zmętniałej naturalnej soczewki oka (zaburzającej jakość widzenia) i implatacji w jej miejsce sztucznego implantu, tzw. soczewki wewnątrzgałkowej. Od tego momentu to ta soczewka odpowiada za ostrość widzenia. Zależy to od parametrów technicznych soczewki - konstrukcji, rodzaju użytego do jej budowy materiału, parametrów optycznych, posiadanych filtrów. Komfort ostrego widzenia, zdolność postrzegania głębi ostrośći, umiejętność rozróżniania barw i kontrast widzenia w warunkach słabego oświetlenia. Wszystkie zabiegi usunięcia zaćmy w Kalmedica, różnią się między sobą rodzajem wszczepianej soczewki.

 

 
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE W DAL STANDARDplus niedostępna
 Z użyciem soczewki zapewniajacej DOBRE WIDZENIE W DAL PREMIUM 3.450 zł
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE W DAL EXTRA niedostępna
 Z użyciem soczewki zapewniajacej DOBRE WIDZENIE W DAL PREMIUM TORIC 4.450 zł
 Z użyciem soczewki zapewniajacej DOBRE WIDZENIE W DAL I Z BLISKA EKSTRA niedostępna
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE W DAL I Z BLISKA PREMIUM 4.950 zł
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE W DAL I Z BLISKA PREMIUM TORIC 5.950 zł
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE NA KAŻDĄ ODLEGŁOŚĆ PREMIUM 5.950 zł
 Z użyciem soczewki zapewniającej DOBRE WIDZENIE NA KAŻDĄ ODLEGŁOŚĆ PREMIUM TORIC 6.950 zł

Dopłata do zabiegu ZAĆMY -POWIKŁANEJ 

Zaćma to katarakta z towarzyszącymi następującymi czynnikami utrudniającymi przeprowadzenie zabiegu:

 • zaćma dojrzała z ostrością widzenia < V=0,05,
 • zaćma pourazowa, posterydowa, podwichnięta, 
 • wysoka krótkowzroczność (>-8,0 D),
 • wysoka nadwzroczność (AL.<21,0 mm),
 • brak ustabilizowanego IOP,
 • AMD i inne zwyrodnienia śiatkówki,
 • keratopatie, blizny i przymglenia rogówki,
 • choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, RZS, niestabilne ciśnienie. 
500 zł
 Dopłata do soczewki podstawowej, o wysokiej mocy +50% ceny soczewki  

 Cena zabiegu usunięcia ZAĆMY obejmuje;

 • wykonanie zabiegu usunięcia zaćmy,
 • obsługę pielęgniarską i anestezjologiczną,
 • opiekę pozabiegową w dniu wykonania zabiegu,
 • 3 wizyty kontrolne (1 doba, 10-12 doba, 20-30 doba)
 
 IMPLATACJA SOCZEWKI FAKIJNEJ
AddLenS (soczewkowa korekcja krótkowzroczności) 5.950 zł 

AddLenS 

Zabieg doszczepienia soczewki fakijnej, tylnokomorowej, u pacjentów dotkniętych krótkowzrocznością.

Zastosowanie soczewki fakijnej można porównać do użycia zwykłej soczewki kontaktowej, która - specjalnie wyprofilowana - zostaje zaimplantowana do wnętrza gałki ocznej. Tym samym eliminuje się główne wady związane z używaniem szkieł kontaktowych, tj.konieczność ich regularnej dezynfekcji, mechanicznego czyszczenia i okresowej wymiany, ryzyko wypłukania z oczu podczas kąpieli, itp. Soczewki fakijne umiejscawia się wewnątrz gałki ocznej osadzając w bruździe rzęskowej pomiędzy tęczówką, a soczewką naturalną. Zaletą tego rodzaju procedur, jest możliwość korekcji bardzo wysokich wad wzroku. Tym, co odróżnia tę metodę od innych sposobów korekcji wad wzroku, jest jej pełna odwracalność i brak trwałej ingerencji w struktury gałki ocznej. Stosujemy tylko soczewki ICL EYES  EVO YOUNG EYE SURGEON

 
AddLenS-Toric (soczewkowa korekcja krótkowzroczności z astygmatyzmem) 6.950 zł 

AddLenS-Toric

Zabieg doszczepienia soczewki fakijnej, tylnokomorowej, u pacjentów dotkniętych krótkowzrocznością z    towarzyszącym  astygmatyzmem. Stosujemy tylko soczewki ICL EYES  EVO YOUNG EYE SURGEON

 

 
 AddLenS + (soczewkowa korekcja nadwzroczności) 7.450 zł 

 AddLenS +

Zabieg doszczepienia soczewki fakijnej, tylnokomorowej, u pacjentów dotkniętych nadwzrocznością. Stosujemy tylko  soczewki ICL EYES  EVO YOUNG EYE SURGEON

 

 
 AddLenS + Toric (soczewkowa korekcja nadwzroczności z astygmatyzmem) 8.450 zł 

 AddLenS + Toric

Zabieg doszczepienia soczewki fakijnej, tylnokomorowej, u pacjentów dotkniętych nadwzrocznością z    astygmatyzmem. Stosujemy tylko soczewki ICL EYES  EVO YOUNG EYE SURGEON

 

 
   
 LECZENIE AMD
 Kwalifikacja do INIEKCJI PREPARATAMI DOSZKLISTKOWYMI  290 zł 
 Iniekcje Preparatem LUCENTIS  800 zł
 Iniekcje Preparatem EYLEA  800 zł
 Kontrola po iniekcji (do 3 miesięcy po wykonaniu zastrzyku)   100 zł
   
 REFRAKCYJNA WYMIANA SOCZEWKI
 VISION RENEW  5.950 zł

VISION RENEW

Korekcja wady wzroku z towarzysząca starczowzrocznością (prezbiopią - problem z ostrym widzeniem z bliska,   pojawiającym się po 40-45 r.ż.) za pomocą multifokalnej soczewki wewnatrzgałkowej. Idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy od młodości zmagali się z wysoką wadą wzroku w dal, a - wraz z wiekiem - pojawiły się problemy z ostrym widzeniem na bliskich dystansach. Zastosowany w tej metodzie implant nie tylko koryguje ostrość widzenia w dal, ale również pozwala na dobre widzenie, przedmiotów bliskich i tych w odległościach pośrednich - dożywotnio, bez konieczności używania okularów.

 
 VISION RENEW ASTIGMATISM 6.950 zł 

 VISION RENEW  ASTIGMATISM

Korekcja wady wzroku z towarzysząca starczowzrocznością (prezbiopią - problem z osttrym widzeniem z bliska,   pojawiającym się po 40-45 r.ż.) za pomocą multifokalnej soczewki wewnatrzgałkowej. Idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy od młodości zmagali się z wysoką wadą wzroku w dal, a - wraz z wiekiem - pojawiły się problemy z ostrym widzeniem na bliskich dystansach. Zastosowany w tej metodzie implant nie tylko koryguje ostrość widzenia w dal, ale również pozwala na dobre widzenie, przedmiotów bliskich i tych w odległościach pośrednich - dożywotnio, bez konieczności używania okularów.

 
 TERAPIA STOŻKA ROGÓWKI
 Kwalifikacje do terapii STOŻKA ROGÓWKI  590 zł
 CXL (Corneal Cross Linking)  1.850 zł
   
 CHIRURGICZNE ZABIEGI OKULISTYCZNE
 

 Kwalifikacje do Drobnych Zabiegów Okulistycznych

200 zł

 Kontrola po wykonanym Drobnym Zabiegu Okulistycznym

 (do 1 miesiąca od wykonania zabiegu)

 150 zł
 Ambulatoryjne usunięcie ciała obcego z podaniem antybiotyku osłonowo  230 zł
 Ambulatoryjne płukanie worka spojówkowego z podaniem antybiotyku osłonkowo  290 zł 
 Ambulatoryjne udrożnienie gruczołów Meiboma   90 zł
 Usunięcie skrzydlika  590 zł
 Usunięcie cysty/kaszaka powieki  290 zł 
 Usunięcie rogu skórnego  290 zł
 Usunięcie guzka mięska łzowego  290 zł
 Usunięcie brodawki, kępki żółtej  590 zł
 Korekcja wywiniętej powieki  790 zł
 Korekcja podwiniętej powieki  790 zł
 Korekcja opadniętej powie  1790 zł
 Torbiel kąta wewnętrznego oka  690 zł
 Płukanie dróg łzowych u dzieci  590 zł
 Kapsulotomia tylna YAG  300 zł
 Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka SLT  300 zł 
 Irytotomia Laserowa  300 zł

 Laseroterapia Siatkówki 

(fotokoagulacja siatkówki)

 300 zł
   
 CENNIK AMBULATORYJNYCH USŁUG OKULISTYCZNYCH - PORADNIA
 Dobór Okularów przez Lekarza Okulistę  200 zł 
 Badanie okulistyczne z diagnostyką dna gałki ocznej  200 zł
 Badanie okulistyczne z wypisaniem recepty na okulary  200 zł
 Badanie kontrolne w okresie leczenia/kontrola do 3-m-ca po zabiegu  150zł
 Kwalifikacja do Drobnych Zabiegów Okulistycznych  200 zł
 Kwalifikacja do Zabiegu Usunięcia Zaćmy  290 zł
 Kwalifikacja do Zabiegu Korekcji Wady Wzroku  290 zł
 Kwalifikacja do Iniekcji preparatami Doszklistkowymi  290 zł
 Badanie okulistyczne ze specjalistyczną diagnostyką przedniego odcinka oka  590 zł
 Badanie kontrolne w terapii przedniego odcinka oka  290 zł
 CENNIK AMBULATORYJNYCH USŁUG OKULISTYCZNYCH - DIAGNOSTYKA
 Komputerowe badanie wzroku  10 zł
 Keratometria (pomiar krzywizn rogówki)  10 zł
 Topografia (mapowanie rogówki)  100 zł
 Pachymetria (pomiar grubości rogówki)  50 zł
 Pupilometria (pomiar wielkości źrenicy w świetle dziennym i zmierzchowym)  50 zł
 Tonometria komputerowa (automatyczny pomiar ciśnienia śródgałkowego)  30 zł
 Tonometria aplanacyjna (pomiar ciśienia śródgałkowego)  50 zł
 OCT (tomografia komputerowa gałki ocznej)  150 zł
 Angiografia Fluoresceinowa  400 zł
 Elektrofizjologia Oka  200 zł
 GDX  150 zł
 USG (ultrasonografia gałki ocznej) 150 zł 
 Biometria Ultrasonograficzna (pomiar mocy optycznej oka/wyliczenie mocy soczewki wewnątrzgałkowej)  80 zł
 Biometria optyczna (pomiar mocy optycznej oka/wyliczenie mocy soczewki wewnątrzgałkowej)  100 zł
 Mikroskopia Spekularna (pomiar ilości komórek śródbłonka)  100 zł
 Gonioskopia (ocena kąta przesączenia)   50 zł
 Badanie dna gałki ocznej  50 zł
 Wykrywanie zeza ukrytego, badanie Diplopii (CT, test Wortha, test forii)  50 zł 
 Badanie Synoptoforem (badanie kąta zeza)  80 zł
 Test Amslera (ocena prawidlowości ułożenia warstw siatkówki)  10 zł
Test Schirmera (ocena ilości filmu łzowego)  20 zł
Perymetria (badanie pola widzenia)  80 zł
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz