Usługi chirurgiczne

Chirurgia ogólna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się nie tylko operacyjnym leczeniem różnych części ludzkiego ciała, ale też drobnymi zabiegami chirurgicznymi. W naszej klinice znajdą Państwo szeroką ofertę usług wykonywanych przez doświadczonych lekarzy chirurgów. Specjalizujemy się w usługach chirurgicznych, takich jak operacje plastyki przepukliny brzusznej i pępinowej, operacyjne usuwanie żylaków, czy zabiegi proktologiczne. Wykonujemy też zabiegi w obszarze skóry i tkanki podskórnej.

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi chirurgicznemu konieczne jest umówienie się na wizytę u specjalisty, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem i zleci dalsze badania. Kolejnym krokiem jest dokładna ocena dolegliwości dokonywana przez chirurga i otrzymanie kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego.

Nasi specjaliści mają dostęp do nowoczesnych sprzętów medycznych, dzięki którym mogą stosować innowacyjne, a zarazem skuteczne metody leczenia. Co więcej, ogromna wiedza i bogate doświadczenie naszych lekarzy umożliwia przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów z dziedziny chirurgii ogólnej. Specjaliści w swojej pracy stosują też metody, takie jak laparoskopia, angiografia, czy mikroendoskopia. Są one mało inwazyjne i zapewniają szybki czas regeneracji po zabiegu.

Oddział Chirurgii Ogólnej naszej kliniki prowadzi operacje plastyki przepukliny brzusznej i pachwinowej, zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych i odbytu, a także zabiegi w obszarze skóry i tkanki podskórnej. Zajmujemy się też chirurgią ręki, na przykład zabiegami koniecznymi w przypadku zespołu cieśni nadgarstka oraz chirurgią dziecięcą.

Pracuje u nas zespół specjalistów z wieloletnim, udokumentowanym doświadczeniem. Wszyscy członkowie naszej kadry lekarskiej dysponują nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem, który ułatwia stawianie szczegółowej diagnozy oraz ustalanie optymalnej metody leczenia. Naszą technologię wykorzystujemy przy przeprowadzaniu zaawansowanych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i podczas stosowania metod, takich jak: laparoskopia, angiografia (z możliwością zabiegów wewnątrznaczyniowych) i mikroendoskopia.

Chirurgia laparoskopowa znajduje zastosowanie w szerokim spektrum operacji. Gwarantuje mniejsze ryzyko powstawania powikłań (zakażenia, utrata krwi itp.), a także skraca okres regeneracji pacjenta, umożliwiając opuszczenie szpitala maksymalnie po 2 dniach pobytu. Ogromną zaletę stanowi efekt kosmetyczny zabiegu, który gwarantuje małe, praktycznie niezauważalne blizny.

Zabiegi chirurgiczne

Zapraszamy na zabieg usuwania żylaków kończyny dolnej.

  • varicectomię,
  • stripping żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej,
  • podwiązanie perforatora,
  • flebectomię/microflebectomię.

Nasi chirurdzy dobiorą odpowiednią metodę usuwania żylaków do każdego przypadku, tak aby efekty leczenia były zadowalające.

Na oddziale chirurgii ogólnej prowadzimy operacje plastyki przepukliny brzusznej i pachwinowej.

W momencie, gdy zauważą Państwo niepokojące objawy świadczące o pojawieniu się przepukliny, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Przepuklina nie zmniejszy się ani nie wyleczy sama – jeśli się pojawiła, operacja jest konieczna. Należy ją przeprowadzić jak najszybciej, ponieważ nieleczona przepuklina może doprowadzić nawet do stanu zagrożenia życia.

Żylaki odbytu są uciążliwe i bardzo bolesne. Nie ustępują one samoistnie, a w miarę postępowania choroby ich objawy się nasilają. W takiej sytuacji konieczne jest leczenie. W początkowych, niezaawansowanych stadiach choroby pomocna może okazać się profilaktyka i zmiana nawyków życiowych. W przypadku rozwoju choroby konieczne jest jednak leczenie zabiegowe. Po przeprowadzeniu diagnostyki nasi specjaliści zaproponują najlepszą metodę leczenia. Najpierw wykorzystuje się odpowiednio dobraną mało inwazyjną metodę, jednak w zaawansowanych przypadkach konieczne jest operacyjne usuwanie żylaków odbytu.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz