Przepukliny brzuszne i pachwinowe

Przepukliny są to charakterystyczne uwypuklenia otrzewnej, które znajdują się w okolicy kanału pachwinowego. Charakterystycznym objawem tego schorzenia jest pojawienie się widocznego, dobrze wyczuwalnego guza w obrębie jamy brzusznej lub pachwiny. Kolejnym symptomem powstania przepukliny jest silny ból w momencie naciskania guza. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza chirurga, który starannie zbada pacjenta.

Naszym pacjentom oferujemy natychmiastową pomoc w leczeniu przepuklin. Specjalizujemy się w operacjach plastyki przepukliny brzusznej i pachwinowej, które są poprzedzone szczegółową rozmową kwalifikacyjną i badaniami diagnostycznymi. Przed rozpoczęciem operacji pacjent otrzymuje znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wskazane jest też przestrzeganie specjalnej diety.

przepuklina pachwinowa
Ryc. 1 Obraz przepukliny pachwinowej 

Operacja plastyki przepukliny brzusznej lub pachwinowej może być przeprowadzana na kilka sposobów, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta. Jedną z często stosowanych  metod odprowadzania zawartości przepukliny jest zbliżenie rozciągniętych ścian kanału pachwinowego, a następnie zszycie operowanego miejsca. Nasi lekarze chirurdzy stosują też metodę operacji przepukliny pachwinowej sp. Lichtensteina, podczas której wypreparowują worek przepuklinowy i odprowadzają go do jamy brzusznej wraz ze wzmocnieniem kanału pachwinowego.

Usunięcie przepukliny pachwinowej (hernioplastyka pachwinowa) to pojęcie z zakresu chirurgii, odnoszące się do sposobów zaopatrzenia przepuklin (uwypukleń otrzewnej) zlokalizowanych w obrębie kanału pachwinowego. Zabieg polega na wypreparowaniu worka przepuklinowego, cofnięciu go do jamy brzusznej i zamknięciu ubytku tkankowego, poprzez załączenie protezy z materiałów sztucznych bądź tkanek własnych.

 

Jakie są rodzaje znieczulenia?

  • miejscowej nasiękowej: lignocainum hydrochloricum 2%,
  • przewodowej (podane do przestrzeni podpajęczynówkowej kanału kręgowego, w odcinku lędźwiowym kręgosłupa),
  • ogólne dotchawicze – w przypadku przeciwwskazań do znieczulenia przewodowego bądź niskiej tolerancji bólowej pacjenta.


Czas trwania zabiegu: do 1,5 godziny


Więcej informacji chirurgicznych znajdą Państwo w innych zakładkach, poświęconych m.in. zabiegom proktologicznym i operacji usunięcia tarczycy.

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz