Leczenie zaćmy

 

Szanowni Państwo,

Klinika Kalmedica wykonuje profesjonalne zabiegi usuwania zaćmy

Zaćma (cataracta) to choroba soczewki oka. Polega na całkowitym lub częściowym jej zmętnieniu, przez co soczewka traci na przejrzystości. Zaćma często jest związana z wiekiem pacjentów (zaćma starcza) i jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych w okulistyce. Choroba z czasem powoduje całkowitą utratę widzenia. Jest to jednak utrata odwracalna. Zaćma dotyczy w jednakowym stopniu obu płci, a jej początki mogą występować po 40. roku życia. Najczęściej ujawnia się około 50-60. roku życia.

 

Objawy zaćmy: 

  • zamglone widzenie,
  • matowe widzenie barw,
  • widzenie podwójnych konturów obrazu.

 

Przebieg leczenia:

Leczenie zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki oraz na wszczepieniu w jej miejsce soczewki sztucznej. Taka soczewka jest indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta przez lekarza podczas badania kwalifikującego. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15 minut i kończy się założeniem opatrunku na operowane oko. Opatrunek należy nosić do pierwszej wizyty kontrolnej.

STOSUJEMY NAJNOWOCZEŚNIEJSZE METODY LECZENIA ZAĆMY

Zaćmę usuwamy stosując nowoczesną metodę fakoemulsyfikacji, przeprowadzaną w naszym ośrodku przy pomocy fakoemulsyfikatora INFINITY VISION SYSTEM. Jest to preparat znanej okulistycznej firmy Alcon. Przy stosowaniu tej metody, zmętniałe masy soczewki rozdrabniane (emulsyfikowane) są pod wpływem wibracji ultradźwiękowej. Następnie się je usuwa. Pozwala to na zastosowanie małego nacięcia rogówki, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest krótki i jednocześnie pozwala na zmniejszenie astygmatyzmu pooperacyjnego.

 

W kaliskiej Klinice Kalmedica leczenie zaćmy przeprowadzane jest BEZPŁATNIE.

  • W ramach umowy z NFZ (bez kolejek).  Orientacyjny okres oczekiwania to 1 miesiąc.                                                                                                               

Badanie kwalifikacyjne pozwala określić możliwość przeprowadzenia zabiegu, jak również przewidzieć efekt i poziom ryzyka.

  • Zabiegi komercyjne z możliwością doboru  soczewek korekcyjnych (jedno-, dwu i trójogniskowych) - w pełni płacone przez pacjenta

 

Zadzwoń i umów się na badanie KWALIFIKACYJNE!

SPECJALNA INFOLINIA DLA PACJENTÓW: +48 577 710 890

POKOJE GOŚCINNE -rezerwacja: +48 887 805 716

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz