Leczenie zaćmy

Operacja zaćmy pozwala na skuteczne pozbycie się tego problemu. Leczymy pacjentów najnowocześniejszymi metodami i z użyciem specjalistycznego aparatu. Jeśli kłopoty ze wzrokiem utrudniają codzienne funkcjonowanie i problematyczne stają się czynności, takie jak czytanie, prowadzenie samochodu, czy oglądanie telewizji, jest to znak, że należy podjąć leczenie. Sygnałem do leczenia zaćmy może być też zamazane widzenie, pogorszenie widzenia na odległość i trudności z postrzeganiem barw.

Leczenie zaćmy w naszej klinice jest wykonywane przez doświadczonych lekarzy, którzy podczas pierwszej wizyty przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, a następnie zlecają specjalistyczne badania okulistyczne. Po wykonaniu niezbędnych badań okulista dobiera odpowiedni rodzaj soczewki do potrzeb pacjenta. Ponadto lekarz dostosowuje moc soczewki, aby wyrównać wadę wzroku danej osoby.

Operacja na zaćmę jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent nie odczuwa bólu, a sam zabieg przebiega w bezstresowych warunkach. Jedną z metod usuwania zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Podczas zabiegu lekarz przy użyciu ultradźwięków rozbija zaćmę, a następnie usuwa pozostałości uszkodzonej soczewki. W miejsce starej soczewki specjalista wszczepia nową, sztuczną soczewkę, która zapewni prawidłowe widzenie pacjentowi.

Innowacyjna metoda leczenia zaćmy stosowana w naszej klinice zapewnia krótszy czas rekonwalescencji i szybką stabilizację procesu widzenia. Dodatkowo jest całkowicie bezbolesna i mało inwazyjna. Zachęcamy do umówienia się na wizytę do naszego okulisty, który pomoże Państwu ponownie cieszyć się prawidłowym widzeniem o każdej porze.

 

Jak leczyć zaćmę?

Jedynym sposobem na leczenie zaćmy jest jej chirurgiczne usunięcie. Wykonujemy refundowane operacje zaćmy, finansowane przez NFZ, co umożliwia bezpłatne wykonanie zabiegu. Czas oczekiwania na zabieg to zazwyczaj około miesiąca. Zapraszamy wszystkich, u których pogłębia się problem z widzeniem.

 

Przygotowanie do usuwania zaćmy

Usuwanie zaćmy polega na chirurgicznej wymianie zmętniałej soczewki wewnątrz oka na sztuczną. We wczesnym stadium choroby można podjąć leczenie farmakologiczne, które ma na celu jedynie zapobieganie rozwojowi choroby i jej spowolnienie. Chirurgiczne usuwanie zaćmy jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że nie jest bolesne dla pacjenta. Decyzję o operacji podejmuje się podczas wizyty kwalifikacyjnej. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, zapyta o ogólny stan zdrowia i ewentualne wady wzroku. Wykona też badanie oczu i pomiary konieczne do dobrania odpowiedniej soczewki do wszczepienia.

Usuwanie zaćmy jest nieskomplikowanym zabiegiem, do którego wystarczą podstawowe przygotowania. Należy wykonać zlecone badania, zebrać dotychczasową dokumentację medyczną i zapisać nazwy wszystkich przyjmowanych leków. Przed zabiegiem nie powinno się stosować kosmetyków na twarz, a kobiety muszą zrezygnować z makijażu.

 

Jak przebiega operacja na zaćmę?

Operacja na zaćmę jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Trwa kilkanaście minut i jest bezbolesna dla pacjenta. W naszej klinice stosujemy metodę fakoemulsyfikacji. Polega ona na wykorzystaniu ultradźwięków, które rozbijają zaćmę. Następnie przez małe nacięcie w gałce ocznej usuwa się pozostałości zmętniałej soczewki, a w jej miejsce wszczepia się nową, sztuczną soczewkę. Jeśli zdecydują się Państwo na płatną opcję zabiegu, istnieje możliwość wyboru soczewki do wszczepienia. Przeprowadzenie operacji na zaćmę przy tak małym nacięciu skraca czas rehabilitacji i zmniejsza ryzyko powikłań.

Przeprowadzenie operacji na zaćmę zmienia jakość życia – pozwala szybko powrócić do normalnego funkcjonowania. Zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Zadzwoń i umów się na badanie KWALIFIKACYJNE!

SPECJALNA INFOLINIA DLA PACJENTÓW: +48 577 710 890

POKOJE GOŚCINNE -rezerwacja: +48 887 805 716

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz