Usługi otolaryngologiczne

W naszym oddziale otolaryngologicznym uzyskają Państwo fachową pomoc medyczną w zakresie schorzeń laryngologicznych. Jednym z nich jest przerost migdałka gardłowego. Jeśli powoduje niedrożność gardła lub nosa albo dziecko cierpi na nawracające infekcje, lekarz może zlecić jego usunięcie. Taki zabieg to adenotomia, wykonujemy go w naszej klinice.

Zajmujemy się także innymi problemami otolaryngologicznymi. Pomagamy w diagnostyce, leczeniu farmakologicznym, zapewniamy kompleksową opiekę w obszarze zabiegów chirurgicznych. Nasi lekarze laryngolodzy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki fachowym badaniom z wykorzystaniem endoskopu i innych profesjonalnych narzędzi trafnie diagnozują źródło problemów zdrowotnych w obrębie gardła, nosa i krtani, ustalając optymalną metodę ich zwalczania. Właściwa diagnostyka jest dla nas podstawą pracy i prowadzenia wszelkiego rodzaju zabiegów chirurgicznych: od rutynowego wycięcia migdałka gardłowego, po prace w obrębie delikatnego oka, jak operacja zaćmy, czy skomplikowaną chirurgię ręki. Naszym celem jest zawsze poprawa jakości życia pacjentów.

W zakres naszych usług otolaryngologicznych wchodzą:

 • endoskopowa i klasyczna operacja zatok (obecnie niedostępne)
 • korekcja podniebienia – celon,
 • tonsillektomia/adenotomia,
 • polipektomia,
 • diagnostyka oraz leczenie chrapnia,
 • mikrochirurgia krtani.

Przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych, problemy z zatokami i migdałkami, zaburzenia snu, mowy lub zgryzu, a także chrapanie – to częste objawy schorzeń laryngologicznych, dotyczące osób w każdym wieku. Zapraszamy do naszej kliniki na konsultacje, jeśli obserwują je Państwo u siebie lub swoich najbliższych.

Przerost migdałka gardłowego

Migdałek gardłowy, tak zwany trzeci migdał, pomaga w ochronie organizmu przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jest bardzo przydatny, zwłaszcza małym dzieciom, ponieważ pełni ważne funkcje immunologiczne organizmu. Z wiekiem migdałek zanika, ale zdarza się także (dość często), że dochodzi do jego przerostu. Powoduje to u pacjentów wiele problemów:

 • częste zapadanie na różne infekcje,
 • problemy z oddychaniem,
 • chrapanie,
 • trudności logopedyczne, na przykład seplenienie międzyzębowe,
 • upośledzenie drożności trąbek słuchowych.

W przypadku znacznego przerostu konieczne jest chirurgiczne usunięcie migdałka gardłowego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, trwa krótko – około pół godziny, a rana po zabiegu z reguły szybko się goi. Szczegółowe informacje o zabiegu znajdują się na stronie, zapraszamy na wizytę.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Numer specjalny:

zabiegi endoprotezoplastyki biodra

na NFZ

tel.: +48 535 298 084

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz