Leczenie jaskry
Jaskra jest chorobą nerwu wzrokowego, która nieleczona może doprowadzić do znacznego pogorszenia wzroku, a nawet jego całkowitej utraty. Schorzenie to najczęściej rozwija się bardzo powoli, a jego początki są bezobjawowe. Wraz z rozwojem jaskry osoba chora zaczyna mieć problemy ze wzrokiem, takie jak pogorszenie ostrości widzenia oraz zwężenie pola widzenia. Częstym objawem jaskry jest też widzenie tęczowych kręgów wokół źródła światła. W przypadku pojawienia się wyżej wymienionych objawów należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
Oferujemy Państwu usługi leczenia jaskry wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę lekarską. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu jaskry, a także innych chorób oczu.
Na czym polega leczenie jaskry?
Leczenie jaskry rozpoczyna się od postawienia trafnej diagnozy lekarskiej. W tym celu specjaliści wykonują niezbędne badania okulistyczne, takie jak:
- badanie ostrości wzroku,
- badanie dna oka,
- badanie pola widzenia,
- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Wyżej wymienione pomiary pozwalają ocenić stopień zaawansowania choroby i są podstawą do dalszego leczenia.
Metoda leczenia jaskry jest zależna od indywidualnego przypadku pacjenta i jej nasilenia. Na początku leczenia chory najczęściej przyjmuje krople do oczu, które mają za zadanie obniżyć ciśnienie w gałce ocznej. Niekiedy środki farmakologiczne nie wystarczają i konieczne jest leczenie chirurgiczne. Umożliwia ono wytworzenie kanału odpływu cieczy wodnistej, co skutkuje obniżeniem ciśnienia śródgałkowego.