Wzrok jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów, dlatego też powinniśmy dbać o nasze oczy w szczególny sposób. Dlatego też bardzo istotne jest regularne wykonywanie badań, które pozwolą specjalistom ocenić stan naszego widzenia.

Najnowsze statystyki pokazują, że ponad 50% dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia ostrości widzenia. Bardziej niepokojącym jest fakt, że spora część osób, które wiedzą, że posiadają wadę wzroku, nie podejmuje żadnych działań mających na celu poprawienie jakości widzenia.

Większość osób, u których zostanie wykryta wada wzroku, zazwyczaj decyduje się na korekcję jej przy pomocy okularów albo soczewek dobranych przez specjalistę. Jednak w ostatnim czasie coraz większa liczba osób decyduje się na laserową korekcję wzroku, która pozwala na trwałe usunięcie problemu.

 

Na czym polega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Podczas zabiegu wykorzystuje się nowoczesny laser, który pozwala na precyzyjne modelowanie rogówki oka odpowiedzialnej za ostrość naszego widzenia. Odpowiednio dobrana wiązka światła laserowego może dowolnie modelować rogówkę, zmieniając jej krzywiznę, co wpływa na poprawę mocy optycznej naszych oczu. W przypadku jeśli cierpimy na dalekowzroczność, laser uwypukla płaszczyznę roku. Natomiast jeśli naszym problemem jest krótkowzroczność, centralna część rogówki zostaje spłaszczona.

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem przeprowadzanym w miejscowym znieczuleniu. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i zazwyczaj trwa do dwudziestu minut, a pacjent nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Dużą zaletą jest także krótki czas rekonwalescencji po zabiegu, dzięki czemu w niedługim czasie możemy powrócić do naszych codziennych obowiązków.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, nie każda osoba może pozwolić sobie na laserową korekcję wzroku, dlatego też tak istotny jest dokładny wywiad przeprowadzony przez specjalistę. Lekarz zazwyczaj odmawia zabiegu w przypadku, jeśli pacjent cierpi na zaćmę, jaskrę albo odwarstwienie siatkówki. Jednak nie tylko choroby okulistyczne mogą wykluczyć możliwość usunięcia wady przy pomocy lasera. Cukrzyca, problemy z tarczycą oraz problemy z sercem również wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Jeśli jesteś w ciąży albo niedawno zostałaś mamą, powinnaś przełożyć zabieg aż przestaniesz karmić piersią. 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Numer specjalny:

zabiegi endoprotezoplastyki biodra

na NFZ

tel.: +48 535 298 084

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz