Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, dzięki któremu możemy swobodnie funkcjonować. Niestety istnieje wiele schorzeń, które wpływają negatywnie na stan naszych oczu. Jedną z chorób jest zaćma. Na czym polega jej operacyjne leczenie?
Co warto wiedzieć o operacji zaćmy?
Operacja zaćmy to nowoczesna technika, która jest bezbolesna, mało inwazyjna i bardzo skuteczna. Przebiega z wykorzystaniem najnowszego sprzętu o szerokich możliwościach. Dodatkowo jej przeprowadzeniem w naszej placówce zajmują się wyspecjalizowani lekarze, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie. Wszystko to sprawia, że operacja zaćmy jest polecaną metodą walki o lepszy wzrok.
Operacja zaćmy poprzedzona jest starannymi badaniami i szerokim wywiadem lekarskim. Kroki te są konieczne do oceny stanu zdrowia pacjenta oraz do dobrania techniki dopasowanej do indywidualnej sytuacji.
Co jeszcze warto wiedzieć o leczeniu zaćmy?
M.in. to, że:
- zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym,
- operacja nie wymaga szczególnych przygotowań, ważne jest jednak ustalenie wszystkich szczegółów aktualnego stanu zdrowia,
- przed zabiegiem nie należy stosować makijażu.
Przebieg operacji na zaćmę
Jak więc przebiega operacja usuwania zaćmy? Główną techniką stosowaną w naszej klinice jest tzw. metoda fakoemulsyfikacji. Fakoemulsyfikacja bazuje na ultradźwiękach, które dzięki swoim właściwościom rozbijają zaćmę. Na zakończenie w gałce ocznej wykonywane są niewielkie nacięcia, dzięki którym możliwe jest usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej nową.
Dobrze dobrana sztuczna soczewka zapewnia odzyskanie komfortu widzenia i poprawia jakość życia. Co ważne, lepsze widzenie jest możliwe zaraz po zabiegu. Potrzeba jednak około trzech miesięcy, aby obraz się ustabilizował.