LASIK to innowacyjna metoda korekcji powszechnie występujących wad wzroku. Pozwala odzyskać pełną ostrość widzenia, jest przy tym całkowicie bezbolesna dla pacjenta i bezpieczna. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia, a po wdrożonej procedurze nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Regeneracja przebiega szybko i pacjent zyskuje pełną ostrość widzenia już po kilku godzinach. W dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, jakie są wskazania do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku EBK LASIK.
Wskazania do korekcji wzroku metodą LASIK
Korekcja wzroku EBK LASIK to metoda powierzchniowa, która pozwala na leczenie zarówno wad plusowych, jak i minusowych. Sprawdza się nawet w przypadku dużych wad. Zabieg przeprowadzany jest u pacjentów cierpiących na krótkowzroczność, dalekowzroczność czy nawet prezbiopię. Wykonywana jest także w przypadku nieregularnego astygmatyzmu, przy czym wówczas łączy się go z topografią rogówki (TR) lub z wave front (WF).
Jest to bardzo dobra metoda leczenia wad wzroku szczególnie dla osób zabieganych i zapracowanych, które oczekują szybkich efektów, a ze względu na obowiązki zawodowe lub rodzinne nie mogą pozwolić sobie na przebywanie w szpitalu czy długotrwałą rekonwalescencję.
Kiedy pacjent kwalifikowany jest do zabiegu metodą LASIK?
Do laserowej korekcji wzroku LASIK pacjent kwalifikowany jest po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki. Specjalista wykonuje szereg badań, a następnie ocena stan wzroku pacjenta. Wada wzroku powinna być ustabilizowana, a ogólny stan zdrowia pacjenta dobry.
W ramach konsultacji przed zabiegiem lekarz może zlecić wykonanie szczegółowych badań, takich jak np. ocena ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrz oka, ocena dna oka, biometria czy pomiar grubości rogówki. Pełna diagnostyka pozwala zapewnić skuteczność samego zabiegu i wyeliminować ewentualne komplikacje.
Laserowa korekcja wzroku LASIK to w pełni bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która skutecznie i szybko przywraca wysoką jakość widzenia.