Laserowa, bezinwazyjna korekcja wzroku pozwala zahamować rozwój AMD, wykonać operacje zaćmy oraz skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Dzięki niej nie będziesz już musiał nosić okularów ani soczewek oraz szybko odzyskasz utracony komfort życia. Zanim odpowiemy na pytanie, jak dbać o oczy po laserowej korekcji wzroku, sprawdźmy, na czym polega zabieg.

Jak przebiega laserowa korekcja wzroku?

Oferowana w naszym gabinecie korekcja wzorku odbywa się przy użyciu lasera, oddziaływającego na przednią powierzchnię oka, czyli rogówkę, poprzez dokonanie zmiany jej krzywizny. Wiązka promieni modeluje tkankę rogówki oraz jej kształt w zależności od potrzeb pacjenta:

  • w przypadku krótkowzroczności spłaszczając jej centrum,
  • przypadku nadwzroczności, uwypuklając.

Skupienie promieni świetlnych na siatkówce umożliwia poprawę ostrości wzroku. Zabieg, trwający około piętnastu minut, odbywa się w znieczuleniu miejscowym kropelkowym, w związku z czym nie wymaga hospitalizacji. Zalecany jest wszystkim, pragnącym poprawić swój komfort widzenia bez potrzeby noszenia okularów lub soczewek, z wyjątkiem osób, chorujących na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, posiadających wszczepiony rozrusznik serca lub cierpiących na aktywne zapalne schorzenia oczu.

Zalecenia przed laserową korekcją wzroku i w dniu zabiegu

Na cztery tygodnie przed laserową korekcją wzroku nie należy nosić soczewek kontaktowych, a dobę przed zabiegiem zrezygnować z kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu. Dwa dni przed laserową korekcją wzroku nie należy również spożywać napojów alkoholowych oraz innych używek. W dniu zabiegu zrezygnuj z makijażu oraz kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu i nie zapomnij o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Zażyj wszystkie normalnie przyjmowane lekarstwa i ubierz wygodną, przewiewną, niekrepującą ruchów odzież. Na zabieg najlepiej jest udać się z osobą towarzyszącą.

Jak się zachowywać po laserowej korekcji wzroku?

Pozytywny efekt laserowej korekcji wzroku zależy również w dużej mierze od zachowania pacjenta po zabiegu. Po przyjściu do domu zapewnij sobie komfortowy sen, trwający około czterech godzin. Przez pierwsze trzy dni poza biegu dużo wypoczywaj i unikaj źródeł ostrego światła. Nie dotykaj, nie trzyj i nie uciskaj oczu oraz dopilnuj, aby podczas mycia głowy  nie dostawała się do nich woda. Zrezygnuj z wielogodzinnej pracy przed komputerem, oglądania telewizji i czytania, a także, przez dwa tygodnie, z kosmetyków na powieki oraz z makijażu oczu. Przez cztery tygodnie unikaj dźwigania ciężarów, korzystania z basenu oraz sauny, a także z opalania się w solarium. Stosuj zapisane przez lekarza krople, zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Na koniec warto zaznaczyć, że objawy, takie jak uczucie piasku w oku, wzmożone łzawienie oraz światłowstręt, umiarkowana bolesność oka, uczucie dyskomfortu w trakcie otwierania powiek po przebudzeniu oraz podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych, przejściowe dwojenie i powiększenie obrazu oglądanych przedmiotów należą do typowych objawów pozabiegowych, które nie powinny cię niepokoić. Jeśli jednak utrzymują się one zbyt długo, czym prędzej zgłoś się do specjalisty.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz