Nie ulega wątpliwości, że zez jest schorzeniem kłopotliwym. Warto zatem zdecydować się na terapię, która pozwoli pozbyć się tego wstydliwego problemu. Zanim jednak chory podejmie się terapii leczenia zeza, powinien skupić się na podstawowej chorobie, która go wywołała. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy medycyna poszła znacznie do przodu, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, są w stanie poradzić sobie z zezem. Wystarczy zastosować polecone przez okulistę metody postępowania. 

 

Na jakie metody leczenia warto zwrócić uwagę?

Aby nie obciążać oka zabiegami chirurgicznymi, na początku lekarz podejmujący się leczenia zeza, zaleci podstawowe metody postępowania. Mogą to być okulary korekcyjne, których zadaniem jest poprawienie widzenia wędrującego oka, jak również zasłanianie zdrowego oka, jeśli lekarz stwierdzi niedowidzenie w oku uciekającym. Osoby, które chciałyby uniknąć tego typu leczenia, mogą zdecydować się na podawanie kropli do zdrowej gałki ocznej, w celu rozszerzenia źrenic. 

Kolejną z nieinwazyjnych metod, które można zastosować, jest użycie specjalistycznej aparatury. Metoda pleoptyczna, bo o niej mowa, polega na pobudzaniu oka światłem, przy jednoczesnym wyłączeniu obszarów chorobowych. Sposób ten można wykorzystać zarówno u dzieci od 4 roku życia, jak i u dorosłych.

Operacyjna korekta zeza

Choć wiele osób chciałoby uniknąć operacyjnej korekcji zeza, należy mieć na uwadze, że zabieg ma ogromne znaczenie w całym procesie leczenia. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie siły działania mięśni, które odpowiedzialne są za równoległe ustawienie gałek ocznych. Osoby, które zdecydują się na zabieg, muszą wiedzieć, że istnieje wiele metod leczenia operacyjnego, które dobiera się do przyczyny, która doprowadziła do powstania zeza.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz