Szacuje się, że ponad połowa dorosłych Polaków ma wadę wzroku. Siedzący tryb życia, długie godziny przed ekranami komputerów, telewizorów i smartfonów nie sprzyjają ochronie naszych oczu. Duża część osób dowiaduje się o wadzie dopiero na badaniach okresowych lub bagatelizuje problem. Niektórzy świadomie unikają noszenia okularów ze względu na dyskomfort, zapominanie lub niewłaściwy dobór szkieł. Również soczewki nie dla każdego są odpowiednie – mogą wywoływać reakcje alergiczne, infekcje bądź uczucie ciała obcego. Na szczęście na ratunek przychodzi nowoczesna technologia – laserowa korekcja wad wzroku.

Jak to wygląda?

Korekcja wad wzroku przy użyciu nowoczesnego lasera to najskuteczniejsza i najnowocześniejsza z obecnie dostępnych metod. Pozwala zlikwidować lub znacznie ograniczyć krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Sam zabieg polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki laserowej na krzywiznę rogówki tak, aby odbierany obraz padał idealnie na siatkówkę oka. Procedura jest bezbolesna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym w postaci kropel i trwa zaledwie kilkadziesiąt minut! Jest to zabieg bezpieczny, obarczony niewielkim ryzykiem powikłań i nie wymaga powtarzania. Każda osoba chcąca się poddać laserowej korekcji wzroku spotyka się najpierw z lekarzem, który oceni stan zdrowia, poinformuje o przeciwwskazaniach i udzieli zgody na zabieg. Rekonwalescencja jest krótka – pacjent proszony jest kilkudniową o ochronę oczu ze względu na chwilową nadwrażliwość. Poleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych, unikanie zakurzonych lub zapylonych pomieszczeń, ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem oraz rezygnację z ekspozycji na słońce lub wizyt w solarium.

Dla kogo zabieg laserowej korekcji?

Laserową korekcję wzroku można wykonać u osób pełnoletnich. Najczęściej przeprowadza się ją u osób powyżej 21. roku życia, u których nie stwierdzono przeciwwskazań zdrowotnych. Operacji laserowej nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób z osłabioną odpornością, z ciężkimi wadami serca lub cierpiących na niektóre choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, zakrzepica czy choroby autoimmunologiczne.

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz