Kiedyś zabieg ten oznaczał skomplikowaną operację chirurgiczną, obarczoną dużym ryzykiem i długą rehabilitacją.Obecnie w naszej Klinice zabieg usunięcia zaćmy przeprowadzany jest metodą fakoemulsyfikacji która jest jedną z najbezpieczniejszych i najszerzej stosowanych technik chirurgicznych w okulistyce. 

Fakoemulsyfikacja ultradźwiękowa wykorzystuje siłę fal ultradzwiękowych do bezbolesnego, bezkrwawego rozdrobnienia zmętniałej soczewki ocznej.Nastepnie jej fragmenty są usuwane z oka przez mały otwór. Po dokładnym oczyszczeniu, do wnętrza torebki wewnątrzgałkowej,

Zostaje wszczepiona sztuczna soczewka, której zadaniem jest zastąpienie tej naturalnej-usuniętej w trakcie zabiegu.

Mamy w swojej ofercie najnowocześniejsze konstrukcje wszczepianych w czasie zabiegu usunięcia zaćmy soczewek, pozwalają one nie tylko pozbyć się zaćmy, ale również dyskonfortu związanego z koniecznością noszenia okularów.

Rodzaje soczewek.

 • Soczewki trójogniskowe: zapewniają jakość widzenia najbliższą tej, jaką posiada zdrowe oko młodego człowieka.Soczewki tego rodzaju zapewniają:
       -   ostre widzenie nie tylko w dal (jazda samochodem, oglądanie telewizji)
       -   z bliska (czytanie, robótki ręczne)
       -   dystanse pośrednie (praca przy komputerze, gotowanie, majsterkowanie)
 
 • Soczewki dwuogniskowe: na rynku dostępne są okulary z, tzw. "wtopką do czytania". Tak jak te okulary, soczewki tego typu umieszczone w oku, dają możliwość cieszenia się wyraźnym widzeniem na dużym dystansie i z bliska - bez okularów. 
 
 • Soczewki jednoogniskowe: są to podstawowe sztuczne implanty, którymi można zastąpić usuniętą podczas zabiegu, zmętniałą naturalną soczewkę. Zapewniają dobre widzenie na dużych dystansach. Ale wykonując codzienne czynności patrząc z bliska i na odległość trzeba używać okularów. 

 

Indywidualne spojrzenie

 
Na jakość widzenia składają się parametry wzroku takie jak:
 • ostrość widzenia
 • możliwość rozróżniania barw
 • zdolność przestrzennego widzenia
 • poczucia głębi oceny odległości
 • wrażliwość na kontrast w słabym oświetleniu
 • ograniczenie zjawiska dysfotopsji.
 Indywidualne spojrzenie i wybór soczewki
 
 
 
Należy wspomnieć o soczewkach asferycznych i sferycznych oraz torycznych.
 • Soczewki asferyczne: konstrukcja asferyczna zapewnia użytkownikowi najwyższą jakość widzenia. Niezależnie od natężenia światła, ostrość wzroku jest doskonała, gwarantując komfort sprawnego funkcjonowania w każdych warunkach. Użytkownik uzyskuje ponadto idealną ostrość wzroku na dużych dystansach. 
 
 • Soczewki sferyczne: prosta konstrukcja zapewniająca powrót do normalnego funkcjonowania. Soczewki sferyczne są wrażliwe na zmienność natężenia światła - przy słabym oświetleniu nie dają tak precyzyjnego obrazu, jak ich odpowiedniki o budowie asferycznej. 

 

 • Soczewki toryczne: posiadaja one specjalną konstrukcje cylindryczną implantów które zapewniają korekcję astygmatyzmu, gwarantując ostrość widzenia bez okularów, której pacjenci nigdy wcześniej nie znali
wybór soczewki
 
 Działanie ochronne
 
Soczewka, która  zostaje wszczepiona do oka, pozostaje tam dożywotnio.To bardzo ważne  aby mądrze wybrać soczewkę, której działanie będzie chronić oko przez całe życie.
 
Możliwy jest wybór soczewek posiadajacych filtr uv całkowice chroniących przed promieniowaniem ultrafioletowym albo takich z dodatkowymi filtrami zółtymi chroniącymi wnętrze oka przed degeneracją i poprawiającymi ostrość widzenia w słabym oświetleniu np. (nocna jazda samochodem, długotrwała praca w sztucznym świetle)
 
 
 
ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE
 
tel: 577 710 890 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz wszystkie aktualności

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz