Metoda RIRS 

To nowoczesna, innnowacyjna, małoinwazyjna i przede wszystkim skuteczna metoda laserowego usuwania kamieni z układu moczowego.

Usuwanie złogów metodą RIRS, pozwala lekarzowi na dokładne zbadanie nerek i ostateczne pozbycie się zalegających kamieni – odbywa się to dzięki laserowi, który trwale niszczy nawet najtwardsze złogi. Metoda stosowana jest w przypadku kamieni o średnicy od 0,5 cm do 2,5 cm i polega na wprowadzeniu endoskopu przez cewkę moczową i dotarcie do nerki. 

Wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą lekarzy specjalistów. Kruszenie kamieni odbywa się w sposób całkowicie kontrolowany przez urologa. Nie dochodzi również do  nakłuwania nerki i ingerencji w miąższ nerkowy. Zabieg jest przewidywalny, bezpieczny i małoinwazyjny, dzięki czemu zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. 

 - metoda endoskopowa, małoinwazyjna

 - powłoki nie są naruszane

 - pacjent najczęściej nie odczuwa skutków ubocznych operacji

 - przy nawrotowym charakterze kamicy zabieg RIRS można powtarzać bez uszkodzenia miąższu nerki.

Szpital może opuścić jeszcze tego samego dnia, a jeśli czuje się dobrze, już po kilku dniach może wrócić do pełnej aktywności. Po operacji metodą RIRS pacjentowi zwykle zakładany jest wewnętrzny cewnik JJ od nerki do pęcherza na kilka dni, żeby ułatwić spływ moczu z nerki oraz by resztki złogów mogły się swobodnie przemieścić i nie zablokowały moczowodu.

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KLINIKĄ
REJESTRACJA – tel. specjalny: +48 577 710 893

 

 

Zobacz wszystkie aktualności

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 18:00

(62) 502 46 61

Całodobowy e-mail:

rejestracja@kalmedica.com.pl

 

Rejestracja osobista

Rejestracja wizyt do lekarzy specjalistów

odbywa się w godzinach pracy poradni

ul. Częstochowska 71-75,

62-800 Kalisz